Dzwoń całą dobę: 601 213 534

Porady dla kierowców

Kierowco! Popsuł Ci się samochód na drodze? Miałeś stłuczkę i nie możesz dalej prowadzić? Niekorzystne warunki atmosferyczne spowodowały, że Twój samochód odmówił posłuszeństwa? To nie koniec świata, najważniejsze, że nic nie stało się ani Tobie ani Twojej rodzinie. Samochód z miejsca zdarzenia może zostać bezpiecznie odholowany do warsztatu samochodowego, który zajmie się jego naprawą. Czy jest to drogie przedsięwzięcie? No cóż, to zależy z usług jakiej firmy skorzystasz.
Być może Twoje ubezpieczenie pokryje koszty holowania i ta transakcja odbędzie się bezgotówkowo. W trakcie podpisywania umowy z firmą zajmującą się ubezpieczeniami warto dokładnie zapoznać się z jej treścią. Są takie sytuacje w życiu każdego kierowcy, gdy holowanie okaże się niezbędne, a nastąpi problem z gotówką. Zresztą trudno jest się martwić o pieniądze, wówczas gdy auto wymaga naprawy a my nie posiadamy środka transportu. Oczywiście ubezpieczenie pokrywa koszty auta zastępczego, ale w sytuacji gdy zepsuje się samochód to właśnie holowanie jest najważniejsza sprawą dla każdego kierowcy. Oczywiście firma zajmująca się holowaniem powinna współpracować z ubezpieczycielem, dlatego wszelkich informacji warto zasięgnąć znacznie wcześniej, zanim nastąpi potrzeba skorzystania z tej usługi. Warto też mieć przy sobie wszystkie niezbędne numery telefonów, do ubezpieczyciela a przede wszystkim do firmy, która może zając się holowaniem naszego pojazdu. Ponad to większość z profesjonalnych firm będzie w stanie zająć się wszelkimi formalności, podczas gdy nasz samochód będzie podlegał naprawie.
OC to obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej kierowcy, więc jeśli wypadek wydarzy się z naszej winy, osoby pokrzywdzone otrzymają odszkodowanie, zaś niektóre polisy umożliwiają pomoc również poszkodowanemu, między innymi naprawę unieruchomionego pojazdu na miejscu zdarzenia, zaś jeżeli nie ma takiej możliwości (samochód jest mocno uszkodzony) holowanie samochodu z miejsca wypadku do najbliższego warsztatu naprawczego.